Świat Sukienek

 Sukienka koktajlowa to wspaniały wybór podczas ważnych uroczystości rodzinnych takich jak wesela czy jubileusze. Aktualne trendy prezentują rozmaite modele sukienek przeznaczonych na wyjątkowe sytuacje. Jedno jest pewne od lat – kobieta ubrana w elegancką sukienkę ma wyglądać olśniewająco. Jakie sukienki należy wybrać w nadchodzącym sezonie aby wyglądać zgrabnie i wdzięcznie? Rozwiązania należy dopatrywać się w ponadczasowych klasykach oraz zachwycających nowościach.
Głównym zastosowaniem sukienki koktajlowej były przyjęcia rodzinne lub biznesowe, które cechowały się mniejszą formalnością. Panie potrzebujące wieczorowej elegancji szybko doceniły możliwości oferowane przez sukienki koktajlowe. O ich charakterze decydowały długość i ozdobność. Zależnie od oficjalności przyjęcia długość sukienki różniła się od maxi, aż do mini. Choć suknie zakrywające kostki są reprezentantem mody wieczorowej, to już suknie sięgające nieco ponad kostkę stanowią idealny przykład ubioru na mniej formalną imprezę. Nierzadko sam rodzaj przyjęcia wyznacza poziom formalności damskiej stylizacji. Jeśli wybieramy się na imprezę firmową należy mieć na uwadze panujący w firmie dress code.  
Najbardziej bezpiecznym wyborem na przyjęcie koktajlowe jest klasyczna sukienka, którą dowolnie można zestawiać z ciekawymi dodatkami. Należy zadbać o nienachalne podkreślenie atutów sylwetki. Panie o kształtach typu „gruszka” powinny wybrać sukienki z podkreśloną talią, ozdobną oraz dopasowaną górą oraz swobodnie opływającym biodra dołem. Klepsydra obdarzona z natury piękną talią może pozwolić sobie na bardziej obcisłe kroje. Sylwetki typu prostokąt powinny akcentować ramiona wyrównując proporcje sylwetki oraz dbać o wcięcie w talii np. za pomocą pasa. Główną rolą kobiecego ubioru jest przecież zdobić i podkreślać to, co piękne. Warto działać wg sprawdzonej zasady, że „mniej znaczy więcej”. W przypadku sukienki o długości mini należy zakryć ramiona oraz wybrać dłuższy rękaw. Świetnie sprawdzą się modele z balonowymi rękawami, a także tymi o długości ¾.
Zerknijmy na najciekawsze propozycje sukienek koktajlowych. Stale powracającym trendem są sukienki plisowane. Pionowe fałdy optycznie zwężają figurę, a długość midi, która jest z nimi zgraną parą ukrywa wszelkie niedociągnięcia z rewelacyjnym skutkiem. Zestawiona z szerokim pasem z dużą klamrą będzie formalną i ciekawą propozycją. Kobiety ceniące sobie swobodę na pewno pokochają modele w kształcie litery A z dekoltem oraz motylkowymi rękawami. Z kolei panie chcące wyglądać zjawiskowo na pewno pokochają kroje kopertowe, które dzięki ciekawym wiązaniom w pasie lub dwurzędowym zapięciom wyglądają zarówno oryginalnie jak i wizytowo.
W kobiecej kolekcji marki znajdują się zarówno ubiory oficjalne jak i sukienki okolicznościowe. Wszystkie eleganckie panie z pewnością zakochają się w rozmaitych krojach sukienek, które projektowane są z precyzją w każdym detalu. 
Kategoria: Uncategorized